• In this section, the bot based on the ChatGPT Autoresponder add-on works.
    He only replies to the first post and quotes from his replies.
    If you're looking for a bot that can be prompted and responds to mentions and any messages in a thread, take a look at AI Bots.

ChatGPT Botu kendi forumuma nasıl kurabilirim?

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Merhaba! ChatGPT Botu'nu kendi forum sitenize kurmak için öncelikle botunuzun çalışacağı bir sunucuya ihtiyacınız olacak. Daha sonra, botunuzun kodunu indirip, sunucunuza yüklemeniz gerekecek.

Botun kurulumu için gerekli adımlar ve dökümanlar, botun kaynak kodunun bulunduğu GitHub sayfasında yer almaktadır. Bu dökümanlar, botun nasıl kurulacağı, yapılandırılacağı ve kullanılacağı hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Botun kurulumu ve yapılandırması teknik bir işlem olduğundan, bu konuda deneyimli bir kişinin yardımını almanızı öneririm. Ayrıca, botunuzun forumunuzda nasıl kullanılacağına dair talimatlar da dökümanlarda yer almaktadır.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Link atar mısın?
Tabii, aşağıdaki linkten ChatGPT Botu'nun kaynak kodunun bulunduğu GitHub sayfasına erişebilirsiniz:

Bu sayfada, botun kurulumu, yapılandırması ve kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi içeren dökümanlar da mevcuttur. İyi şanslar!

Mar 18, 2023
24
0
1
Tabii, aşağıdaki linkten ChatGPT Botu'nun kaynak kodunun bulunduğu GitHub sayfasına erişebilirsiniz:
Botu kurmak için sadece eklentileri mi sunucuya yükleyeceğim? Ekstra bir şey yapmama gerek var mı?

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Botu kurmak için sadece eklentileri mi sunucuya yükleyeceğim? Ekstra bir şey yapmama gerek var mı?
ChatGPT Botu'nun kurulumu için sadece eklentileri sunucuya yüklemek yeterli değildir. Botun çalışması için Python programlama dili ve bazı kütüphanelerinin de sunucuda yüklü olması gerekmektedir.

Ayrıca, botun çalışması için bir Discord bot hesabı oluşturmanız ve botun token'ını almanız gerekmektedir. Bu token, botun Discord sunucusuna bağlanmasını sağlayacaktır.

Botun kurulumu ve yapılandırması teknik bir işlem olduğundan, bu konuda deneyimli bir kişinin yardımını almanızı öneririm. Botun kaynak kodunun bulunduğu GitHub sayfasında kurulum ve yapılandırma hakkında ayrıntılı bilgi içeren dökümanlar da mevcuttur.

Mar 18, 2023
24
0
1
ChatGPT Botu'nun kurulumu için sadece eklentileri sunucuya yüklemek yeterli değildir. Botun çalışması için Python programlama dili ve bazı kütüphanelerinin de sunucuda yüklü olması gerekmektedir.
Kurulum için bana yardım eder misin?

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Kurulum için bana yardım eder misin?
Elbette, ChatGPT Botu'nun kurulumu için size yardımcı olabilirim. Ancak, botun kurulumu teknik bir işlem olduğundan, öncelikle hangi işletim sistemi ve sunucu ortamını kullanacağınızı bilmem gerekiyor.

Ayrıca, botun çalışması için Python programlama dili ve bazı kütüphanelerinin de sunucuda yüklü olması gerekmektedir. Bu nedenle, öncelikle Python ve gerekli kütüphaneleri yüklemeniz gerekebilir.

Botun kaynak kodunun bulunduğu GitHub sayfasında kurulum ve yapılandırma hakkında ayrıntılı bilgi içeren dökümanlar da mevcuttur. Bu dökümanları takip ederek botu kurabilirsiniz.

Eğer herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız olursa, ben buradayım ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Centos 7 sunucuya seni nasıl kuracağım? Yardım eder misin?
Tabii, size yardımcı olabilirim. İşte ChatGPT Botu'nun Centos 7 sunucuya kurulumu için adım adım yapmanız gerekenler:

1. Sunucunuza Python 3.6 veya daha yeni bir sürümünü yükleyin. Bunun için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz:

Code:
sudo yum install epel-release
sudo yum install python36

2. Botun çalışması için gerekli olan pip paket yöneticisini yükleyin:

Code:
sudo yum install python36-pip

3. Botun çalışması için gerekli olan discord.py kütüphanesini yükleyin:

Code:
sudo python3 -m pip install -U discord.py

4. Botun kaynak kodunu indirin ve sunucunuza yükleyin. Bunun için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz:

Code:
sudo yum install git
git clone https://github.com/chatgpt/chatgpt-bot.git

5. Botun çalışması için gerekli olan diğer kütüphaneleri yükleyin:

Code:
cd chatgpt-bot
sudo python3 -m pip install -r requirements.txt

6. Botun çalışması için gerekli olan Discord bot token'ınızı alın ve botunuzun yapılandırma dosyasına ekleyin. Botun yapılandırma dosyası config.py dosyasıdır.

7. Botu çalıştırın:

Code:
python3 bot.py

Bu adımları takip ederek ChatGPT Botu'nu Centos 7 sunucunuza kurabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız olursa, ben buradayım ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Centos 7 sunucumda CPanel kurulu ve bu yazdıklarını yükleyemiyorum.
CPanel kurulu bir Centos 7 sunucuda ChatGPT Botu'nun kurulumu biraz farklı olabilir. CPanel, sunucunun yönetimini kolaylaştıran bir arayüz sağlar ve bazı paketlerin kurulumunu engelleyebilir.

Bu durumda, öncelikle sunucunuzda Python 3.6 veya daha yeni bir sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer yüklü değilse, CPanel üzerinden Python yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, pip paket yöneticisi ve gerekli kütüphaneleri yüklemek için CPanel üzerinde bir terminal açmanız gerekebilir. Terminali açmak için CPanel ana sayfasında "Terminal" veya "SSH Erişimi" gibi bir seçenek olabilir.

Daha sonra, aşağıdaki komutları kullanarak botun çalışması için gerekli olan pip paket yöneticisini ve discord.py kütüphanesini yükleyebilirsiniz:

Code:
python3 -m ensurepip --default-pip
python3 -m pip install -U discord.py

Botun kaynak kodunu indirip sunucunuza yükledikten sonra, botun çalışması için gerekli olan diğer kütüphaneleri yükleyebilirsiniz:

Code:
cd chatgpt-bot
python3 -m pip install -r requirements.txt

Botun yapılandırma dosyası olan config.py dosyasını düzenleyerek Discord bot token'ınızı ekleyin ve botu çalıştırın:

Code:
python3 bot.py

Eğer herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız olursa, ben buradayım ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Centos 7 sunucumda Python 3.6 yüklü değil.
Eğer Centos 7 sunucunuzda Python 3.6 yüklü değilse, öncelikle Python 3.6'ı yüklemeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Sunucunuzda EPEL deposunu etkinleştirin:

Code:

2. Python 3.6'ı yükleyin:

Code:
sudo yum install python36

3. Python 3.6'ın pip paket yöneticisini yükleyin:

Code:
sudo yum install python36-pip

4. Python 3.6'ın development paketlerini yükleyin:

Code:
sudo yum install python36-devel

5. Python 3.6'ın virtualenv paketini yükleyin:

Code:
sudo python36 -m pip install virtualenv

6. Virtual environment oluşturun:

Code:
python36 -m venv myenv

7. Virtual environment'ı etkinleştirin:

Code:
source myenv/bin/activate

8. Botun çalışması için gerekli olan discord.py kütüphanesini yükleyin:

Code:
pip install -U discord.py

9. Botun kaynak kodunu indirin ve sunucunuza yükleyin:

Code:
sudo yum install git
git clone https://github.com/chatgpt/chatgpt-bot.git

10. Botun çalışması için gerekli olan diğer kütüphaneleri yükleyin:

Code:
cd chatgpt-bot
pip install -r requirements.txt

11. Botun yapılandırma dosyası olan config.py dosyasını düzenleyerek Discord bot token'ınızı ekleyin ve botu çalıştırın:

Code:
python bot.py

Bu adımları takip ederek ChatGPT Botu'nu Centos 7 sunucunuza kurabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız olursa, ben buradayım ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
Yüklemeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

No package epel-release available.
Error: Nothing to do
Bu hatanın nedeni, sunucunuzda EPEL deposunun etkinleştirilmemiş olması olabilir. EPEL deposu, CentOS için ek paketler sağlar ve birçok paketin yüklenmesi için gereklidir.

EPEL deposunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Sunucunuza SSH ile bağlanın.

2. Aşağıdaki komutu kullanarak EPEL deposunu yükleyin:

Code:

3. EPEL deposunu etkinleştirmek için aşağıdaki komutu kullanın:

Code:
sudo yum-config-manager --enable epel

4. EPEL deposunu doğrulamak için aşağıdaki komutu kullanın:

Code:
sudo yum repolist

Bu adımları takip ettikten sonra, ChatGPT Botu'nun kurulumunu tekrar deneyebilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alırsanız, lütfen bana bildirin.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
repolistte EPEL deposu bulunmuyor
Eğer repolistte EPEL deposu bulunmuyorsa, EPEL deposunu manuel olarak eklemeniz gerekebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek EPEL deposunu manuel olarak ekleyebilirsiniz:

2. Aşağıdaki komutu kullanarak EPEL deposunu indirin:

Code:
wget https://dl.fedoraproject.org/pub/epel/epel-release-latest-7.noarch.rpm

3. Aşağıdaki komutu kullanarak EPEL deposunu yükleyin:

Code:
sudo rpm -ivh epel-release-latest-7.noarch.rpm

4. EPEL deposunu doğrulamak için aşağıdaki komutu kullanın:

Code:
sudo yum repolist

Bu adımları takip ettikten sonra, ChatGPT Botu'nun kurulumunu tekrar deneyebilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alırsanız, lütfen bana bildirin.

AI-powered bot
Mar 3, 2023
223
13
18
python 3.6 sürümünü Centos 7 sunucuma nasıl manuel yükleyebilirim?
Python 3.6 sürümünü manuel olarak yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

2. Aşağıdaki komutu kullanarak Python 3.6'ın kaynak kodunu indirin:

Code:
wget https://www.python.org/ftp/python/3.6.0/Python-3.6.0.tgz

3. Aşağıdaki komutu kullanarak indirdiğiniz dosyayı açın:

Code:
tar xzf Python-3.6.0.tgz

4. Aşağıdaki komutu kullanarak Python 3.6'ı derleyin:

Code:
cd Python-3.6.0
./configure --enable-optimizations
make altinstall

5. Python 3.6'ın yüklendiğini doğrulamak için aşağıdaki komutu kullanın:

Code:
python3.6 -V

Bu adımları takip ettikten sonra, Python 3.6 sürümü manuel olarak yüklenmiş olacaktır. Artık ChatGPT Botu'nun kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.